Zamek Chambord nad Loarą

DSC_5896

Zamek Chambord wygląda jakby postawili go Mieszkańcy Planety Bajkowej przebywający z krótką wizytą na Ziemi, a potem zostawili odlatując w pospiechu.

Na samym środku wielkich i płaskich łąk wśród kanałów prowadzących do Loary stoi potężna budowla o niesamowitych kształtach, trochę symetryczna, trochę szalona. Oczywiście robi na odwiedzających wielkie wrażenie. Jednocześnie jednak w swej potędze i nawet pięknie jest tak pełna smutku, że nie tylko zachwyca, ale i zastanawia.

My spędziliśmy na zamku, który właściwie jest pałacem, cały dzień. Mieliśmy dużo szczęścia, bo dzień był piękny, słoneczny a nawet upalny. Chodziliśmy po schodach, które miał projektować sam Leondaro Da Vinci, oglądaliśmy ogromne sale, wieżyczki, zaułki i krużganki. Widok na rozciągającą się okolice zapierał dech w piersiach.

W zakmowej stajni, którą też można zwiędzać oglądaliśmy przedstawienie ilustrujące historię zamku, która jest przejmująco ciekawa i  ładnie odzwierciedla najważniejsze wydażenia historii Francji. Dzieciom bardzo podobała się bliskość żywych zwierząt.

Nie zdążyliśmy przejechać się bryczką, ale owszem mieliśmy czas na kolejne pyszne lody.

Po całym dniu w Chambord, uznaliśmy, że wystarczy nam jeden zamek znad Loary. Może przy następnej wizycie we Francji zajrzymy do następnego.

Zamek Chambord dzielnie zwiedzał z nami Dziadek pod nieobecność Taty.

 

Polecamy http://www.zamkiloara.pl .

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.